649 DKK
467 DKK
1.299 DKK
935 DKK
ALICE er en pendel, der er tiltænkt til at hænge over og belyse det lange spisebord. På grund af sin størrelse er denne pendel også ideel til køkkenøen og -bordet.
Den enkle, men elegante lampe er lavet af metal med en matsort finish og har 4 lyskilder med hver sin opale glaskuppel.
Metallet sikrer, at lampen hænger smukt, og opalglasset giver et diffust, men klart lys, der breder sig i alle retninger. Det gør den til en fantastisk lampe til hverdagslivet f.eks. når du laver mad, når børnene laver lektier, hjemmearbejdsdagene og når familien samles til spisning.
Specifikationer:
| Mærke | Dyberg Larsen |
| Type | Pendel |
| Anvendelse | Indendørs |
| IP klasse | 20 |
| Materiale | Glas/ metal |
| Farve | Sort / Hvid |
| Diameter | Længde 110 cm / Kuppel D 10 cm |
| Højde | 27 cm / se billede med mål |
| Med baldakin | Ja |
| Lyskilde(r) inkluderet | Nej |
| Fatning | G9 |
| Maks. effekt på lyskilde | 9 W LED |
| Antal lyskilder | 3 |
| Ledning længde | 3 M |
| Stik | EU |
| Ledningsfarve | Sort |
| Ledning materiale | Stof |
Der er ingen anmeldelser af dette produkt.
Log indProdukter vises her