Nordlux Tinia 60 væglampe er en moderne væglampe, der er perfekt over eller ved siden af badeværelsesspejlet eller -skabet. Lampen fås i hvid og sort og har IP44-klassificering til indendørs brug.
Tinia 60 lyser både op og ned og har integreret LED med 1800 lumen. Moodmaker™-funktionaliteten gør det muligt at skifte mellem 100 % lys ved 4000K, 100 % lys ved 3000K og nattelys på 20 % ved 3000K.
Nordlux Tinia 60 har IP44-klassificering og er velegnet til badeværelset.
Lampen er ifølge Nordlux perfekt over eller ved siden af badeværelsesspejlet eller -skabet.
Tinia 60 væglampen lyser både op og ned, hvilket giver belysning i begge retninger fra den 60 cm brede lampe.
Lampen har en lysstyrke på 1800 lumen og en Ra-værdi på 90.
Tinia 60 har indbygget Moodmaker™-funktionalitet med justerbar lystemperatur.
Funktionen gør det muligt at skifte mellem 100 % lys ved 4000K, 100 % lys ved 3000K og nattelys på 20 % ved 3000K.
Nordlux Tinia 60 har integreret LED med en faktisk effekt på 24 W. Lyskilden er inkluderet og kan ikke udskiftes.
Lampen har en levetid på 25.000 timer og energiklasse E.
Tinia 60 kan monteres med den medfølgende ledning eller direkte over et lampeudtag.
Nordlux Tinia 60 er et oplagt valg, hvis du ønsker en væglampe til badeværelset med integreret LED, IP44, lys både op og ned samt Moodmaker™ med 3000/4000K.
Med valget mellem hvid og sort kan lampen tilpasses forskellige badeværelsesindretninger.
| Brand | Nordlux |
|---|---|
| Model | Tinia 60 |
| Produkttype | Væglampe |
| Farver | Hvid og sort |
| Varenummer hvid | 2210141001 |
| EAN-nummer hvid | 5704924016325 |
| TUN hvid | 2326345 |
| Varenummer sort | 2210141003 |
| EAN-nummer sort | 5704924012570 |
| TUN sort | 2277007 |
| Designer | Nordlux |
| Primært materiale | Plast |
| Sekundært materiale | Metal |
| Område | Indendørs |
| IP-vurdering | IP44 |
| Pærefatning | LED – ikke-udskiftelig lyskilde |
| Lyskilde medfølger | Incl. 24W LED |
| Faktisk effekt | 24 W |
| Kan dæmpes? | Nej, men har indbygget justerbar lystemperatur (Moodmaker™) |
| Farvetemperatur | 3000/4000K |
| Lysstyrke | 1800 lumen |
| Ra-værdi | 90 |
| Levetid | 25.000 timer |
| Energiklasse | E |
| Parallelforbindelse | Nej |
| Spænding | 220-240 V |
| Klasse | Klasse 2, dobbelt isoleret |
| Højde | 10 cm |
| Bredde | 60 cm |
| Projektion | 14 cm |
| Nettovægt | 0,94 kg |
| Hvilke farver fås Nordlux Tinia 60 i? | Nordlux Tinia 60 fås i hvid og sort. |
|---|---|
| Kan Nordlux Tinia 60 bruges på badeværelset? | Ja, Tinia 60 har IP44-klassificering og er velegnet til badeværelset. |
| Har Nordlux Tinia 60 integreret LED? | Ja, Tinia 60 har integreret LED med inkluderet 24W lyskilde, som ikke kan udskiftes. |
| Hvad kan Moodmaker™ på Tinia 60? | Moodmaker™ gør det muligt at skifte mellem 100 % lys ved 4000K, 100 % lys ved 3000K og nattelys på 20 % ved 3000K. |
| Lyser Tinia 60 både op og ned? | Ja, Tinia 60 lyser både op og ned. |
Der er ingen anmeldelser af dette produkt.
Log indProdukter vises her